Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Guantánamo

Guantánamo

Guantánamo není nijak zvlášť turisticky zajímavé, nenajdete tu velký počet historických památek ani ničeho jiného, přesto je to jedna ze světově nejznámějších oblastí na Kubě, kterou zná prakticky každý. Je to především díky zdejší americké základně, která zde sídlí díky Plattova dodatku z roku 1903, který byl součástí tehdejší ústavy. V té stojí, že Spojené státy mají časově neomezenou smlouvu o pronájmu oblasti, která čítá rozlohu přibližně 116 km. Patrně její nejznámější využití, které kritizoval celý svět je proslulé vězení pro nepřátelé USA, především se jednalo o teroristy, kteří zde byly vězněni, vyslícháni a také mučeni. Nedávno bylo vydáno prohlášení, ve kterém stálo, že žádní vězni se zde již nenachází, ovšem jak je tomu doopravdy, nikdo s jistotou neví.

Samotná Kuba s pronájmem základny nesouhlasí a žádá aby američané odešli. Guantánamo naleznete ve východní části ostrova, nedaleko Santiaga de Cuba.


Guantánamo mapa

Sponzor stránky

Partneři

Dovolená u moře s cestovní kanceláří Blue-style.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz