Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Kuba počasí

Počasí

Pokud plánujete dovolenou na Kubě, patrně tím nejdůležitějším rozhodnutím, které budete muset zvážit je kdy vyrazit. Na ostrově Kuba nalezneme tropické podnebí po celý rok. Střídají se zde období sucha s obdobím dešťů. Suché období trvá na Kubě od listopadu do dubna, průměrné teploty se v této etapě pohybují kolem 22 až 25 °C. V těchto měsících má Kuba svoji největší turistickou sezónu a potkáte zde nejvíce turistů. Ceny hotelů, potravin a dalšího zboží jsou v sezóně mnohonásobně vyšší než u zbytku roku. Není výjimkou, že v tuto dobu Kubu navštíví studená fronta, která sebou přinese i bouřky. V praxi to vypadá zhruba tak, že během slabé půlhodinky se obloha zatáhne, prší vydatně i když krátce a po další půlhodince už je opět slunečno a teplo.

Pokud záměrně vyhledáváte nejteplejší období, pak na Kubu vyrazte mezi květnem a říjnem. Teploty se kolem Havany pohybují okolo 30 °C. Nicméně v těchto měsících Kubu navštěvuje nejméně turistů. Je to především proto, že ve zbytku světa panuje teplé počasí a Kuba je vyhledávána především v zimě. Mimo turistickou sezonu je Kuba také terčem hurikánů nebo vytrvalých dešťů, které způsobují záplavy. Jediným plusem pro případné turisty pak zůstává fakt, že pláže jsou zde v tomto čase naprosto bez turistů a ceny jsou zde velmi nízké

Rozdílné teploty vzduchu jsou i na různých částech ostrova. Obecně platí, že ve výše položených polohách je chladněji a častěji zde prší. To samozřejmě napomáhá i bujné vegetaci. Více na východ Kuby jsou teploty vzduchu vyšší.

Ať už plánujete na Kubu vyrazit v období sucha či v období dešťů, měli by jste tomu přizpůsobit i vaše oblečení. Protože je na Kubě vysoká vlhkost vzduchu, člověk se velmi potí. Je proto nezbytně nutné nosit oblečení, které umožňuje pokožce dýchat. Aby vás nezaskočil příliv studené fronty nebo klimatizace v restauraci, bylo by vhodné sebou nosit svetr, nebo jiný oděv, který si v případě nutnosti můžete rychle obléci.

Průměrné teploty na Kubě v průběhu roku

Počasí na Kubě

Kdy jet na Kubu? Rozhodněte se samy podle našeho malého přehledu.

Období sucha:
+ příjemné denní teploty, menší výkyvy počasí oproti zbytku roku
- mnoho turistů, vysoké ceny za ubytování a potraviny

Období dešťů:
+ nízké ceny za potraviny a ubytování, málo turistů
- časté srážky, riziko výskytu tornád

 

Aktuální počasí na Kubě

Pokud hledáte aktuální počasí na Kubě máte hned několik možností, kde získat jasný přehled. Základní informace o teplotě, rychlosti větru a vlhkosti vzduchu Vám poskytne i vyhledávač Google po zadání dotazu "cuba weather".
Pokud chcete zjistit předpověď počasí na několik dnů dopředu nebo vás zajímají podrobnější informace o počasí, navštivte anglický portál o počasí www.wunderground.com, tam naleznete vše co potřebujete, zprávy zde můžete sledovat i v češtině.


Click for Havana, Cuba Forecast


Sponzor stránky

Partneři

Dovolená u moře s cestovní kanceláří Blue-style.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz