Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Trinidad

Trinidad Kuba

Trinidad je turistickým klenotem Kuby, nalezneme zde totiž mnoho památek ze zlaté éry tohoto ostrova. Dnes turisty jako první přivítá zrekonstruované centrum města, které ohromí celou řadou nádherných památek, kterým je např. nejstarší kostel v Trinidadu který se jmenuje Iglesia Nuestra Seňora de la Candelaria de la Popa, který byl postaven již v roce 1740.

Samotný Trinidad se nachází na jihozápadě Kuby a dnes jej obývá zhruba na třicet tisíc obyvatel. V minulosti byl Trinidad jedním z mála míst na Kubě, kde se těžilo zlato, možná právě proto získali kolonizátoři dojem, že Kuba skrývá ohromné zásoby zlata.
Díky velkému přílivu otroků a častému obchodování Trinidad velmi rostl, ovšem jak jeho sláva a bohatství vyletěla vzhůru, o to více byl tvrdší jeho pád při ekonomickém úpadku. Nicméně díky tomuto období mohou návštěvníci obdivovat celou řadu historických staveb, především kostelů a klášterů.


Trinidad

Od chvíle kdy byl Trinidad vyhlášen národní památkou se mnohé změnilo. Ve městě se omezil pohyb turistů (na únosnou mez) a motorových vozidel, přestali se zde stavě nové domy a jak centrum tak i jeho blízké okolí se začali rekonstruovat. Velkým investicím pomohlo i zařazení Trinidadu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Dnes Trinidad uchvacuje návštěvníky především svoji romantickou atmosférou, která v průběhu dne dostává pokaždé úplně jiný nádech.

Pokud vyrazíte do Trinidadu, zcela jistě navštívíte náměstí starého města Plaza Mayor, kde naleznete několik koloniálních staveb včetně místní katedrály. Vaši cestu budou doprovázet všudypřítomné dobové sochy. Jestliže váš zajímá viktoriánská gotika, pak zamiřte do kostela Iglesia de la Santísima Trinidad, kde naleznete několik poutavých soch a mramorový oltář.

Nejkrásnějším palácem ve městě je Palacio Brunet který stojí směrem na západ. Postaven byl již v roce 1808. Zajímavou památkou je také klášter Antiguo Conveto de San Francisco de Asís, z jehož zvonice je nádherný výhled.

V Trinidadu je k vidění i muzeum a nejenom jedno. Pokud chcete vidět dobový nábytek a vybavení domů z 18. století pak navštivte Museum Romántico. Zajímá Vás více původ architektury Trinidadu? Pak zamiřte do Museo de Arquitectura Colonial. Jestliže vás uchvátila předkolumbovská kultura pak vaši prohlídku města nasměrujte do Museo de Arquelogía y Ciencias Naturales.

Romantické uličky které se rozbíhají do různých koutů starého města mohou být na první pohled mírně nepřehledné, ovšem není se čemu divit, když to byl jejich účel. Vznikly především proto, aby dezorientovaly piráty a bukanýry, kteří rabovali poklady města. I po nich nalezneme ve městě několik památek, je jím např. dům Casa Carlos Merlin který v 17. a 18. stol. obývali.

Pokud se chystáte na procházku po Trinidadu, nejlépe uděláte pokud vyrazíte časně ráno. Vyhnete se davům turistů a nepříjemnému polednímu horku. Dostane se vám také úzasný pohled jak se toto koloniální město probouzí.

Sponzor stránky

Partneři

Dovolená u moře s cestovní kanceláří Blue-style.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz