Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Ubytování na Kubě

Ubytování

S rozvojem cestovního ruchu začali na Kubě růst luxusní hotely jako houby po dešti. Různorodost hotelů se kvalitou a cenou liší především podle umístění. V hojně turisticky navštěvovaných oblastech naleznete kvalitní hotely s dobrým vybavením, naopak v méně populárních oblastech si budete muset zvyknout pouze na základní vybavení a absenci mnoha služeb.

Hotely jsou na Kubě státní. V praxi to pro cizince znamená několik omezení a méně kvalitní služby, než na které jsou turisti za stejnou cenu zvyklý ve zbytku světa. O provoz se starají kubánci, management je často zahraniční.

Pokud letíte na Kubu, s rezervací hotelu příliš neotálejte. V hlavní sezóně bývají totiž všechny hotely dlouho dopředu obsazeny. V klasickém hotelu na vás čeká kvalitní ubytování a služby (směnárna, obchody, apod.). Hodnocení hotelu (podle hvězdiček) bývá často nadhodnoceno, proto není vhodné na ně brát příliš zřetel. K dispozici jsou jak nové luxusní hotely tak i zrekonstruované stavby. Co se týče jídla, snídaně bývá nejčastěji formou švédských stolů, oběd a večeře Vám nabídnou místní stravu, která není příliš pestrá, nenadchne, ale ani neurazí. Cena za pokoj pro dvě osoby se pohybuje od 50 do 200 euro a více. Hotely spravují především tyto společnosti: Gaviota, Cubanacán, Gran Caribe, Habaguanex a Islazul.

Levnější než hotely

Ubytování na Kubě

Velmi oblíbenou formou ubytování jsou tzv. casas particulares (ubytování v soukromí), které Vám jednoduše řečeno nabídnou nocleh přímo v běžné domácnosti místních kubánců. Je to levnější a často dostupnější varianta než ubytování v hotelu. Pokud chcete poznat místní, nedostanete lepší příležitost, než se ubytovat u běžných kubánců. Tento druh ubytování je soukromý, což není na kubě běžné, provozovatelé platí mnoho peněz státu za to, že jim umožňuje podnikat. Casa particular je určen pro omezený počet osob, můžete se v nich i (ne)oficiálně stravovat, což místní jistě ocení, každé peso je pro ně dobré. Úroveň a nálada s jakou Vás provozovatelé těchto podniků přívítají se často velmi liší, proto dejte na doporučení známých a spíše než na místní obchodníky, kteří se vás budou snažit k ubytování přesvědčit, dejte na vlastní dojem. Cena za ubytování se pohybuje mezi 15 až 25 CUC za noc.

Typy na ubytování

Hotel Saratoga
Nejluxusnější hotel na Kubě, také jeden z nejdražších. Tento hotel byl nedávno kompletně zrekonstruován.
Paseo del Prado 603 & Dragones, Habana Vieja
www.hotel-saratoga.com
reservas@saratoga.co.cu


Hotel Nacional
Dobový hotel, který patří k těm nejlepším, které můžete na Kubě najít. Je z něho nádherný výhled na Malecón.
Calles O & 21, Vedado
www.grancaribe.cu
reserva@gcnacio.gca.tur.cu


Hotel Florida
Další z řady dobových hotelů, který poskytuje turistům kvalitní ubytování na úrovni.
Calle Obispo 252, Habana Vieja
www.habaguanex.com
comercial@habaguanexhflorida.co.cu


Hotel Ambos Mundos
Příjemný hotel ve kterém dokonce pobýval i sám Ernest Hemingway, který zde má dokonce svoje malé muzeum. Ubytování je skromnějšího charakteru.
Calle Obispo 153, Habana Vieja
www.habaguanex.cu
diana@amundo.cu


Casa Blanca
Malý a postarší hotel, který nabízí střídmější ubytování, zde ale oproti ostatním hotelům zaručeně ušetříte. V domě naleznete základní vybavení a služby (internet, trezor, apod.).
Calle 13 917 E/ 6 & 8, Vedado

Sponzor stránky

Partneři

Dovolená u moře s cestovní kanceláří Blue-style.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz