Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Kubánská krajina

Ostrov Kuba je největší karibský ostrov, kde po celý rok vládne teplé počasí. Od Spojených států, konkrétně od Floridy, jej dělí pouze 145 km. Nicméně pokud si uvědomíme skutečnost, že někteří kubánští uprchlíci se tuto vzdálenost snaží přeplavat pouze za pomoci plovoucí duše, zase tak blízko to není. Severní pobřeží Kuby obklopuje Atlantický oceán, jižní pobřeží zase naopak Karibské moře. Nejbližší soused Kuby, je chudý karibský ostrov Haiti.

Většinu ostrova tvoří rovné plochy, na kterých se pěstuje hlavně cukrová třtina, populární je také pěstování tabáku či tropického ovoce. Na Kubě je k nalezení vše co vás jen napadne. K vidění jsou bílé pláže s tyrkysově průzračným mořem, které slouží především k potápění a objevování korálových útesů. Ve výše položených místech můžete vidět pralesy s bujně prorostlou vegetací. Zhruba jedna osmina ostrova je označena jako chráněné území. Asi 20% obyvatel Kuby žije přímo v Havaně, nebo jeho blízkém okolí, zbytek obyvatel nalezneme především v zemědělských oblastech.

Na Kubě roste skoro 7000 rostlin, ale ta patrně nejpopulárnější je samozřejmě palma, konkrétně se jedná o druh palmy královské, ta dokonce zdobí i státní znak Kuby. Palem na ostrově roste na 90 druhů. Palmy zdobí i pobřeží ostrova, které se táhne dlouhých 1255 km, což je úctyhodná délka, která finišuje u cípu Punta Maisí. I když je ostrov víceméně rovná placka, nalezneme na jeho území také několik pohoří. Na jihu ostrova se vyvyšuje pohoří Sierra del Escambray, jehož nejvyšší vrchol je Pico San Juan. Jeho výška dosahuje 1140 metrů.

Kuba foto
  Kuba foto
  Kuba foto
  Kuba foto
  Kuba foto

Sedm oblastí z kubánské krajiny je uvedeno na seznamu UNESCO.

Kuba pláž

Pokud bychom chtěli hledat skutečně nejvyšší bod na Kubě, museli bychom zavítat do pohoří Sierra Maestra. To spojuje dvě turisticky velmi známé oblasti, kterými jsou Cabo Cruz a Santiago de Cuba. Nejvyšší vrcholek nese název Pico Turquino, kteří měří 1974 metrů. Zde poměrně často prší a samotných vrchol hory je povětšinu času zahalený v oblacích.
Za zmínku také určité stojí kónické kopce, které se nazývají mogoty, což jsou velmi zajímavé přírodní útvary, které plně vystihují pojem exotická krása. Ke zhlédnutí jsou na místě zvaném Valle de Viňales.

Zvířátka na Kubě

Zvířata na Kubě

Ačkoliv to většina turistických průvodců skálopevně popírá, na Kubě žije velké množství zvířat. Důvody proč některé knihy tvrdí opak jsou různé. Na ostrově žije především větší množství drobných živočichů a některá zvířata se vyskytují pouze na těžko dostupných místech a pouze v určitou dobu. Mezi větší zvířata která na ostrově můžete potkat patří např. divočáci nebo srnci. Žije zde také velký počet netopýrů (údajně až 27 druhů) a ještěrek (46 druhů). Mezi další živočichy patří např. žáby, karety, leguáni, nebo hadi. Ale nemějte strach, těch několik málo plazů, kteří zde žijí nejsou pro člověka rizikem. Pokud je na Kubě nějaký tvor, před kterým by jste se měli mít na pozoru, pak je to zcela jistě krokodýl kubánský, který je chráněný. Je velmi útočný a najdete jej v bažinách Zapata a Lanier.

Mezi další živočichy na které můžete na ostrově narazit patří velké množství ptáků, kterých zde žije na 354 druhů, bohužel 21 z nich hrozí vyhynutí. Při návštěvě ostrova buďte prosím k přírodě i místním zvířecím obyvatelům nanejvýše ohleduplní.

Sponzor stránky

Partneři

Dovolená u moře s cestovní kanceláří Blue-style.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz