Váš průvodce světem dovolených. Aktuální nabídky last minute na každém webu.

Varadero

Varadero

Varadero je nejpopulárnější turistické letovisko na Kubě. Nachází se v severní části ostrova a hlavní město Havana je od něj vzdáleno 141 km. Návštěvníky Varadero láká především svými 17 km dlouhými písčitými plážemi. Tato oblast je výhradně turisticky zaměřená, naleznete zde více jak polovinu ze všech hotelů na Kubě, proto zde trochu chybí kontakt s běžným obyvatelstvem.

Varadero je také ideálním místem pro potápěče, kteří nedaleko pobřeží mohu najít vraky lodí či letadel, nechybí zde rovněž korálové útesy, které nadchnou nejednoho milovníka potápění.

Hojně turisticky navštěvované Varadero se začalo o turismus více zajímat na konci 19. století, kdy zde vyrostly první domky, určené k pronájmu. Později se zde začali stavět luxusnější formy ubytování jako např. vily. V době kdy Kubu sužovala korupce a fungovala především jako takové karibské Las Vegas, zde američané utráceli peníze v místních kasínech. Teprve po převratu se zde začali budovat hotely ve velkém a turismus se mohl rozjet na plné obrátky.

Dnes je ve Varaderu vše co si jen turisté mohou přát. Je zde velký počet jak levných tak i luxusních hotelů, které ubytovávají především turisty ze Severní Ameriky a Evropy. Naleznete zde ideální podmínky pro lenošení na pláží, koupání v moři, vodní sporty i potápění, nebo pro jízdu na loďce. K dispozici je také golfové hřiště.

Jedním z mála záporu Varadera je občasný zápach v ovzduší, který je zapříčiněn místním ropným průmyslem.


Varadero Varadero Varadero Varadero pláž
Varadero Varadero Varadero Varadero

Sponzor stránky

Partneři

Dovolená u moře s cestovní kanceláří Blue-style.
Pokud máte rádi tropické počasí a zajímají Vás karnevaly, pak je Rio de Janeiro pro Vás ta pravá volba. Hledáte-li něco blíže, pak by se vám mohl zamlouvat řecký ostrov Rhodos který je vzdálený jen pár hodin letu. Nedaleko něj naleznete také největší řecký ostrov Kréta jenž Vám nabízí pohled zpět do Minojské éry. Máte-li rádi exotiku, vydejte se na karibský ostrov Kuba který mnoho lidí považuje za pravý ráj na zemi. Ostrov zábavy Zakynthos je ideální místo pro noční párty.

info [at] Tamchci.cz